Forum Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej Strona Główna Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej
Forum Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Międzykulturowej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NAJTRUDNIEJSZA ZAGADKA NA ŚWIECIE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lwgula




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 2:14, 11 Gru 2011    Temat postu: NAJTRUDNIEJSZA ZAGADKA NA ŚWIECIE

JEDYNY NA ŚWIECIE DOWÓD WIELKIEGO TWIERDZENIA FERMATA, JEDYNE ROZWIĄZANIE NAJTRUDNIEJSZEJ ZAGADKI ŚWIATA, IDEALNE SERCE BUDŻETU PAŃSTWA, DWIE DEFINICJE KLASYCZNE oraz DOWÓD HIPOTEZY GOLDBACHA.
[link widoczny dla zalogowanych]
Powód zamknął ostatecznie słynne światowe problemy naukowe, odbierając tym samym szansę ich rozwiązania milionom ludzi na całym świecie. Przeto wnoszę o najwyższy wymiar kary dla powoda i pozbawienie powoda wszystkich praw publicznych na zawsze. Zamknięcie przez powoda światowych problemów naukowych narzędziami bez narzędzi przewyższyło wszelkie zrozumienie i wywołało szok, nie tylko w środowiskach naukowych, ale i w domach wszystkich marzycieli, którym to powód odebrał ich nadzieje, nie dając im szans, by w przyszłości mogły one odejść od nich jako ostatnie. To kończy uzasadnienie wniosku o najwyższy wymiar kary.
OSTATNIE SŁOWO POWODA.
ISBP, to ISBP. Dwie nagrody Nobla: pokojowa i ekonomiczna, a nawet więcej - wyspa na własność i wszystko na niej - za ISBP dla ludzkości.

Leszek W. Guła
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez lwgula dnia Pon 20:18, 07 Sty 2013, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lwgula




Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 13:16, 22 Sty 2012    Temat postu: PRZYSZŁY NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Student-Odkrywca Jan Sz. napisał:

"Zacząłem oglądać Pana pracę i chciałbym zapytać o wiele niezrozumiałych dla mnie rzeczy, oczywiście pod warunkiem, że nadal uważa Pan te dowody za poprawne. Zacząłem od tw. (X^4+Y^4=Z^2). Zgadza się, że dla dowolnych U, V jeśli X = U^2 - V^2, Y^2 = 2(U^2+V^2)2UV,

Z = (U^2+V^2)^2+(2UV)^2, to X^4+Y^4=Z^2, a nawet zgadza się (co nie zostało powiedziane, a powinno), że każde nieskracalne rozwiązanie równania z nieparzystym x jest tej postaci. Nie rozumiem ostatniej linijki (przed "this is the proof"). Widzę sprawdzenie, że dla U=2, V=1 nie dostajemy dobrej wartości Y. Nie widzę żadnego dowodu, że 2(U^2+V^2)2UV nigdy nie jest kwadratem liczby naturalnej, a to kluczowa kwestia. Mamy (1) X^2 + (15Y^3)^2 = Z^4, gdzie X jest nieparzysta. Zatem nie może być dla dowolnych U,V i liczba (15Y^3) nie jest elementem z rozwiązania równania (1). "

<><><><><><><>

"... (co nie zostało powiedziane, a powinno), że każde nieskracalne rozwiązanie równania z nieparzystym x jest tej postaci. " ??? Jest powiedziane w twierdzeniu Diofantosa.



Formę zdaniową poprzedza zwrot dla każdego U,V zbioru D. Jeśli U=2 i V=1 nie daje naturalnego Y, a dla wszystkich kolejnych par U,V formy zdaniowe są w koniunkcji, to dowód mój jest oczywisty.

Dzięki temu nie musimy korzystać z metody regresji kwadratów. Widać od razu, że skoro

Y^2 = 2(U^2+V^2)2UV, to (U^2+V^2) = z^2 i u = x^2 i V = y^2, przeto x^4 + y^4 = z^2 < Z^2,

gdzie z < Z, co stoi w sprzeczności z minimalnością liczby Z.

Student bierze gotowe równanie Diofantosa - Pitagorasa, które zapewne zachodzi tylko dla jednej pary U,V i powiada, że "nie dla każdych U,V". Podaje rozwiązanie równania Pitagorasa, które wynika z równania Diofantosa i twierdzi, że liczba (15Y^3) nie jest rozwiązaniem (1).

Nie jest, ale musi być i jest równa elementowi z jednego rozwiązania [119,120,169] równania Diofantosa - Pitagorasa. Dlatego nie może być dla dowolnych U,V zbioru D.

Jest bowiem U=12 i V=5 i 15Y^3=120 i X=119 i Z^2=169.

Nie można zakładać, że równanie X^4+Y^4=Z^2 ma dokładnie jedno rozwiązanie. Wtedy rzeczywiście będzie - istnieją U,V i istnieją X,(15Y^3),Z^2: ... .

Wyznaczyć U,V, dla których liczba 2(U^2+V^2)2UV jest kwadratem liczby naturalnej, to obalić słynne twierdzenie prawdziwością równania X^4 + Y^4 = Z^2.

[link widoczny dla zalogowanych]

Leszek Guła


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin