Forum Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej Strona Główna Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej
Forum Studenckiego Koła Naukowego Psychologii Międzykulturowej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co się będzie działo

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paula




Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa/Szczecin

PostWysłany: Pią 0:13, 24 Lis 2006    Temat postu: Co się będzie działo

dzień: piątek 16:00-20:00, sobota 10:00-20:00
miejsce: Centrum handlowe Blue City, al. Jerozolimskie 179

Yatta! - festyn japoński, Konwent Mangi
Miłośnicy japońskiego stylu życia będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat takich szkół walki jak aikido, kendo, jujitsu. Zobaczymy pokazy miecza samurajskiego, weźmiemy udział w ceremonii parzenia herbaty, poznamy tajniki sztuki kaligrafii. Będziemy mogli również nauczyć się ikebany i origami. Specjalnie z okazji festynu zostaną przygotowane występy artystów estradowych, gejsze zaprezentują nowe trendy w japońskiej modzie.

* TURNIEJE GO (TRADYCJNEJ GRY JAPOŃSKIEJ)
* TURNIEJ RYSUNKOWY
* POKAZ KARATE
* PISANIE POLSKICH IMION PO JAPOŃSKU
* POKAZ AIKIDO
* PANEL TEMAYCZNY
* KONWERSATIORIA
* PREMIERA KINOWA - "KARAS"
* CONSOL-ROOM PlayStation2
* WYSTAWY
* X-DDR - automat taneczny

W programie także coś dla smakoszy - prezentacje robienia sushi! Dla młodzieży przygotowano Konwent Mangi, a dla koneserów - turniej japońskiej gry narodowej GO i wystawy fotografii z Japonii. Jedna z sesji fotograficznych odbyła się w Warszawie, a udział w niej wzięli modele z Japonii - Yuko Terakado, Rei Fujimaru, Emiko Hasegawa, Aiko Tachi, Ryu Sato, Takeshi Yakota, Klubu Aikido - Soto - w strojach z kolekcji Marty Sidoruk.

W sobotę 25 listopada dwukrotnie rozegrane zostaną zawody w randze mistrzostw Polski w jedzeniu sushi oraz sushi masterów. Wszystkich chętnych do udziału w nich zapraszamy na stronę [link widoczny dla zalogowanych] gdzie będą mogli zapoznać się z regulaminem mistrzostw i zasadami rekrutacji. Imprezę szeroko relacjonować będą media, a na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez sponsorów, m.in. firmę Epson.

patronują imprezie: Ambasada Japonii i gazeta Echo Miasta

(informacja za: Echo Miasta, 12.10.2006)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Paula dnia Pią 0:23, 24 Lis 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paula




Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa/Szczecin

PostWysłany: Pią 0:15, 24 Lis 2006    Temat postu:

21 - 25 listopada
Festiwal Etniczne Inspiracje

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paula




Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa/Szczecin

PostWysłany: Pią 0:19, 24 Lis 2006    Temat postu:

18, 24-26.XI.2006
Przegląd Filmów Ukraińskich

Kino Luna, ul. Marszałkowska 28
18.XI, godz. 20 – Otwarcie przeglądu, filmy:
„Podróżnicy” (reż. Igor Strembickij)
„Orange Love” (reż. Alan Badojev) po projekcji spotkanie z reżyserem
24.XI, godz. 18
Happy People (reż. Ołeksandr Szapiro)
25.XI, godz. 18
Sztolnia (reż. Lubomir Kobyłczuk)
26.XI, godz. 18
Pomarańczowe niebo (reż. Ołeksandr Kirienko)
Wstęp wolny


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kapryśny




Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:26, 24 Lis 2006    Temat postu:

Kino Muranów
27 listopada-1 grudnia 2006

Ambasada Finlandii i Kino Muranów zapraszają na przegląd filmów fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego.
Subskrybenci newslettera kina Muranów bilety 10 zł.

Aki Kaurismäki, reżyser który zaczynał jako pomywacz, listonosz i samorodny krytyk filmowy, potrafi jak nikt inny w ciepły i pełen humoru sposób opowiadać o prostych ludziach. Jego filmy - ekscentryczne parodie wielu gatunków: filmu drogi, filmu noir, musicali rockowych - to słodko-gorzkie opowieści o szczęściu, które może zakiełkować wszędzie, nawet w rynsztoku. Kaurismäki, niezależnie od tego czy tworzy przewrotną adaptację "Zbrodni i kary", autorską wersję "Hamleta", "Dziewczynki z zapałkami" czy "Cyganerii" Pucciniego - wciąż zajmuje się tym samym - opowiada historię o ludziach, którzy nie mają nic, a równocześnie mają wszystko. Reżyser, określany jako europejskie alter ego Jima Jarmusha, stworzył jedno z najbardziej oryginalnych i niebanalnych dzieł we współczesnym kinie europejskim.

27 listopada, poniedziałek, godz. 20:00
Dryfujące chmury / Kauas pilvet karkaavat
Finlandia 1996, 96 min.
reż. Aki Kaurismaki
obsada: Kati Outinen, Kari Väänänen, Elina Salo, Sakari Kuosmanen, Markku Peltola, Matti Onnismaa
Dryfujące chmury to ciepła, słodko-gorzka komedia o... bezrobociu. Ilona i Lauri, zwykłe proletariackie małżeństwo zamieszkujące gdzieś w Helsinkach. Ona pracuje w podupadającej restauracyjce, do której trafiają tylko podstarzali stali klienci, on jest motorniczym tramwaju. Pewnego dnia oboje dopada widmo bezrobocia. Ich małżeństwo będzie musiało przebrnąć przez pułapki codzienności i przetrwać tą ciężką próbę.

28 listopada, wtorek, godz. 20:00
Total Balalaika Show Show / Total Balalaika Show
Finlandia 1994, 54 min.
reż. Aki Kaurismaki
obsada: Atte Blom, Twist-Twist Erkinharju, Ben Granfelt, Sakke Järvenpää, Sakari Kuosmanen, Jore Marjaranta, Zespół Pieśni i Tańca Armii Czerwonej im. Aleksandrowa
12 czerwca 1993 roku plac Senacki w Helsinkach był świadkiem historycznego wydarzenia - przed ponad 60 tysiącami widzów po raz pierwszy wystąpili razem najpopularniejszy fiński rockowy band Leningrad Cowboys oraz Zespół Pieśni i Tańca Armii Czerwonej im. Aleksandrowa. W pełni umundurowani żołnierze, którzy śpiewają Kalinkę w towarzystwie wykreowanych przez samego Kaurismäkiego rockersów to ilustracja Pieriestrojki, która przekonuje bardziej niż jakikolwiek międzymocarstwowy szczyt.

29 listopada, środa, godz. 20:00
Człowiek bez przeszłości /Mies vailla menneisyyttä
Finlandia / Niemcy / Francja 2002
97 min.
reż. Aki Kaurismaki
obsada: Markku Peltola, Kati Outinen, Juhani Niemelä, Kaija Pakarinen, Sakari Kuosmanen, Annikki Tähti, Anneli Sauli, Elina Salo
Człowiek bez przeszłości to jak mówił sam reżyser, sen samotnych serc z pustymi kieszeniami. Z gruntu chaplinowska, melancholijna komedia opowiada o szczęściu, które może zakwitnąć nawet w najgorszych slumsach. Tytułowy bohater to mężczyzna, który przyjechał do Helsinek w poszukiwaniu pracy i padł ofiarą bandyckiego napadu - w bijatyce stracił nie tylko portfel, ale i pamięć. Teraz z resztek zrekonstruowanych wspomnień i tego, co ofiarują mu otaczający go biedacy, będzie musiał zbudować sobie nowy świat.

30 listopada, czwartek, godz. 20:00
Leningrad Cowboys jadą do Ameryki / Leningrad Cowboys Go America
Finlandia / Szwecja 1989
78 min.
reż. Aki Kaurismaki
obsada: Matti Pellonpää, Kari Väänänen, Sakke Järvenpää, Heikki Keskine, Pimme Korhonen, Sakari Kuosmanen, Silu Seppälä, Mauri Sumén
Grupa ośmiu dziwacznych muzyków i ich przekonany o własnej słuszności menadżer wyruszają na podbój Ameryki uzbrojeni w ekscentryczne fryzury, fikuśne stroje i pewność, że to właśnie im uda się zdobyć kraj wielkich marzeń. W poszukiwaniu sławy i fortuny przemierzają prowincję Stanów Zjednoczonych, aby dotrzeć na wesele, na którym mają zagrać swój pierwszy prawdziwy koncert.

1 grudnia, piątek, godz. 20:00
Życie Cyganerii / La vie de bohème
Francja/ Włochy / Szwecja / Finlandia 1992
100 min.
reż. Aki Kaurismaki
obsada: Matti Pellonpää, Evelyne Didi, André Wilms, Kari Väänänen, Christine Murillo, Jean-Pierre Léaud, Laika, Carlos Salgado
Życie Cyganerii to opowieść o przyjaźni trzech zamieszkałych w Paryżu domorosłych artystów. Rodolfo , albański malarz bez wizy, Marcel, pisarz i dziennikarz bez wydawcy oraz Schaunard, kompozytor bez krzty komercyjnego wyczucia nie pasują do reszty świata, za to świetnie odnajdują się w swoim towarzystwie. Ich problemy, brak pieniędzy i konflikty z prawem wydają się niczym przy przyjaźni, która rekompensuje wszystkie niedostatki trudnego życia emigranta.


AKI KAURISMÄKI urodził się 4 kwietnia 1957 roku w Finlandii. Zanim został reżyserem imał się różnych zajęć - był m.in. listonoszem, pomywaczem i krytykiem filmowym. Ze swoim starszym bratem Miką założył firmę produkcyjną i dystrybucyjną. Obaj, Aki i Mika zdominowali fiński przemysł filmowy we wczesnych latach 80. W latach 90. nakręcił w Wielkiej Brytanii film pt. Wynająłem płatnego mordercę, a we Francji - Życie cyganerii, nagrodzone na MFF w Berlinie 1992 nagrodą FIPRESCI. Jego najbardziej znany film to Leningrad Cowboys jadą do Ameryki, o którym sam mówi, że jest to najgorszy film w historii kina, jeśli nie brać pod uwagę filmów Sylwestra Stallone'a. Film Kauas pilvet karkaavat przyniósł mu na MFF w Cannes 1996 nagrodę specjalną jury ekumenicznego oraz na MFF w Sao Paulo 1996 nagrodę publiczności. Filmem Juha (MFF Berlin 1999 - nagroda C.I.C.A.E.) dowiódł że jest znakomitym obserwatorem i portrecistą pogranicza, obszaru między miastem a wsią, ludzi zabłąkanych gdzieś pomiędzy klasą uprzywilejowanych i skazanym na anonimowość fińskim marginesem. Jest reżyserem w pełni świadomym swych fińskich i europejskich korzeni, który tworzy niezwykle osobiste i oryginalne filmy.

Organizatorzy: Ambasada Finlandii, Gutek Film.
Sponsor: BENECOL, RAISIO.

Bilety 12 zł.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paula




Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa/Szczecin

PostWysłany: Pią 0:26, 24 Lis 2006    Temat postu:

Wykład o fińskiej architekturze Wink

Rainer Mahlamäki wygłosi w Zachęcie wykład o architekturze fińskiej.

godzina: 19:00
miejsce: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki,
pl. Małachowskiego 3,
sala kinowa,
wejście od ul. Burschego,
schodkami w dół


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mika




Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 0:31, 24 Lis 2006    Temat postu:

ODCZYT Z CYKLU "LINIE PODZIAŁU..."

Miejsce:
TR WARSZAWA
Data rozpoczęcia:
2006-11-26 15:00
Data zakończenia:
2006-11-26

Opis wydarzenia: Drugi z cyklu odczytów na temat "Linie podziału. Co nas dzieli? Co nas łączy? Po której stronie jesteśmy?" Gościem będzie Michał Paweł Markowski. Prowadzenie: Sławomir Sierakowski.

Kultura i społeczeństwo, w których żyjemy, nie są jednorodne. Organizatorzy cyklu "Linie podziału. Co nas dzieli? Co nas łączy? Po której stronie jesteśmy?" chcą się skupić na anatomii polskich sporów i podziałów. Spojrzeć na Polskę jako kraj wielokulturowy, ale nie ze względów etnicznych, lecz dlatego, że wybieramy rozmaite tradycje i różne systemy wartości. Różnie też widzimy drogi do przyszłości. W spotkaniach wezmą udział prelegenci, którzy nie tylko potrafią stworzyć mapę różnorodnej Polski, ale także opowiedzieć się za czymś. Stanąć w polskich sporach po jednej ze stron.

W kolejnym spotkaniu weźmie udział Tadeusz Mazowiecki (17|12).
Autor: Michał Paweł Markowski
Cena biletów: wstęp wolny
Dodatkowe: Wykład


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mika




Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 0:33, 24 Lis 2006    Temat postu:

FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS

Data rozpoczęcia:
2006-12-19
Data zakończenia:
2006-12-26

Opis wydarzenia: Cykl organizowany we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie. Projekcje odbywają się we wtorki.

HISTORIA MARII I JULIENA
(Histoire de Marie et Julien)
reż. Jacques Rivette | Francja/Włochy 2003, 150 min

19,26|12 godz. 19.00


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mika




Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 0:34, 24 Lis 2006    Temat postu:

FESTIWAL TEMPS D'IMAGES

Miejsce:
CSW ZAMEK UJAZDOWSKI, KINO.LAB
Data rozpoczęcia:
2006-09-02
Data zakończenia:
2006-11-30

Opis wydarzenia: Cykliczny międzynarodowy projekt interdyscyplinarny stworzony w 2002 roku przez europejski kanał kulturalny ARTE oraz La Ferme du Buisson - Scene Nationale de Marne-la-Vallee. Stał się europejskim forum wymiany artystów i ich twórczości. Założeniem Festiwalu jest przede wszystkim ko-produkcja, koncentracja na spotkaniu artystów i prezentacji ich pracy, dzielenie się doświadczeniem, rozwijanie odpowiedzialności oraz budowanie pomostów pomiędzy sztukami performatywnymi a sztukami wizualnymi.

W ramach festiwalu Kino.Lab przedstawi retrospektywę CHANTAL AKERMAN - wybitnej reżyserki belgijskiej tworzącej we Francji. Pokazanych zostanie 10 filmów artystki, a 26 listopada odbędzie się spotkanie z reżyserką.
Autor: Anna Baumgart, Chantal Akerman, Igor Gorzkowski, Izolda Cesniece, Laurent Cabasso, Oskar Dawicki, Sonia Wieder-Atherton, Susanne Linke
Kurator: Agnieszka Sural, Ula Śniegowska
Strona WWW: http://www.tempsdimages.eu/


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kapryśny




Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:37, 24 Lis 2006    Temat postu:

Międzynarodowy Festiwal "Barwy Dźwięku" 2006

Muzyka klasyczna, etniczna i jazzowa, antyczna i współczesna, bliska i egzotyczna, proste piękno klasycznej muzyki antycznej Grecji, dynamiczne, wielokulturowe brzmienia muzyki etnicznej i barwne improwizacje jazzu - to tylko niektóre odcienie Międzynarodowego Festiwalu „Barwy Dźwięku” 2006, który odbędzie się 25–26 listopada w Teatrze Bajka w Warszawie.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja „Flower of Life”, która prowadzi na co dzień działania na rzecz dialogu społecznego ze sztuką.

W tym roku program artystyczny Festiwalu obejmuje dwa podwójne koncerty stanowiące unikalne połączenie muzyki klasycznej, etnicznej i jazzowej w najlepszych krajowych i zagranicznych wykonaniach.

Pierwszy dzień Festiwalu w sobotę 25 listopada, „Śladem starożytnych kultur - powrót do korzeni ....” w tonacji pomarańczowej rozpocznie koncert zespołu Orkiestra Antyczna - projektu muzycznego wywodzącego się z artystyczno-badawczego programu Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Wieczór - śladem starożytnych kultur, odwołując się do mało znanych źródeł kultury wchodnio- europejskiej - dopełni koncert białoruskiego zespołu UR’IA, który łączy tradycyjne, archaiczne motywy muzyki białoruskiej z dynamiką muzyki jazzowej i ekspresją progresywnej muzyki fusion, wzbogaconej o rzadko stosowaną w muzyce europejskiej specyfikę śpiewu alikwotowego.

W niedzielę 26 listopada odbędą się „Współczesne poszukiwania wokalne — improwizacje” - jako pierwszy tego wieczoru wystąpi Alamut - jedna z ciekawszych artystycznie formacji muzycznych w Polsce - prezentująca muzykę etniczną na pograniczu etnofreejazzu.

Festiwal oficjalnie zakończy występ zespołu Karolina Glazer Quintet, którego wokalistka, dysponująca niezwykłą czterooktawową skalą specjalizuje się w instrumentalnym podejściu do głosu prezentując freejazz o improwizatorskim i kolorystycznym podejściu.

Wydarzeniom koncertowym towarzyszą otwarte warsztaty muzyczne i spotkania z artystami prezentujące interdyscyplinarne poszukiwania wspólnych korzeni i nowych wartości w muzyce niejako od kuchni, zachęcając do nawiązania aktywnego dialogu z muzyką: klasyczną, jazzową i etniczną.


Patronat Honorowy - Prezydent m.st. Warszawy
Patroni Medialni Festiwalu : TVP 3, TVP Kultura, Radio Jazz, Warsaw Voice, Onet.pl, Culture.pl


Pogram:


25.11.2006 (Sobota)
Śladem Starożytnych Kultur - Powrót do Korzeni
godz. 19.00 Orkiestra Antyczna
godz. 21.00 Białoruski zespół UR'IA

26.11.2006 (Niedziela)
Współczesne poszukiwania wokalne - improwizacje

godz.19.00 Alamut
godz.21.00 Karolina Glazer Quintet

Imprezy towarzyszące
Otwarte warsztaty i spotkania
Teatr Bajka

26.11.2006
godz. 13.00 – 15.00
Warsztat teatralny - Czym jest grecka Chorea - żywa opowieść o źródłach inspiracji i metodach pracy zespołu Orkiestra Antyczna prowadzony przez członków Stowarzyszenia Teatralnego "Chorea"

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia ramach Festiwalu


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kapryśny




Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 0:39, 24 Lis 2006    Temat postu:

Interdyscyplinarny Festiwal Etniczne Inspiracje Wspólnota w Kulturze

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mika




Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21:23, 05 Gru 2006    Temat postu:

W najbliższy piątek, 08.12. o 18:00 w auli Starego BUWu debata nad legalizacją aborcji. Wśród gości: Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Agnieszka Graff. Jeśli Was interesuje w jakikolwiek sposób gender, to myślę, że warto tam się pojawić.

PS> Resztę bardzo przepraszam za spam Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Studenckie Koło Naukowe Psychologii Międzykulturowej Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin